
ПРОЄКТ
РАДЕХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
67 сесія 8 скликання
РІШЕННЯ
| В від 24 червня 2026 року | м. Радехів | № 67/2 |
| Про Звернення Радехівської міської ради |
Відповідно до статей 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи звернення родичів зниклих безвісти та полонених військовослужбовців та висновки постійних депутатських комісій, Радехівська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Прийняти Звернення Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України щодо підтримки військовослужбовців. Збройних сил України та інших складових Сил оборони України (додаток 1)
- Прийняти Звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України. щодо перегляду та зняття обмежень на надання земельних ділянок учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та внесення змін до земельного кодексу України. (додаток 2)
- Рішення набирає чинності з моменту оприлюднення на офіційному веб-сайті Радехівської міської ради Львівської області.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря ради М.Климочко .
Міський голова Степан КОХАНЧУК
Додаток 1
до рішення № 2
67 сесії 8 скликання
Радехівської міської ради
від 24 червня 2026 року
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Радехівської міської ради
до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України.
Ми, депутати Радехівської міської ради, стурбовані ситуацією, що склалася у сфері грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України та інших складових Сил оборони України та визначення чітких термінів служби.
Під час повномасштабної війни військовослужбовці несуть основний тягар оборони держави, щоденно виконують бойові завдання, ризикують життям і здоров’ям. Україна продовжує існувати завдяки мужності та самовідданості наших захисників. Саме тому належне грошове забезпечення військових, справедливі умови проходження служби та достатнє фінансування оборонної сфери повинні бути одним із головних пріоритетів державної політики.
Протягом усіх років повномасштабної війни органи місцевого самоврядування залишаються надійною опорою Сил оборони України. Громади спрямували на підтримку військових, закупівлю дронів, автомобілів, засобів зв’язку, засобів радіоелектронної боротьби, фортифікаційного обладнання та інші потреби армії сотні мільярдів гривень. Багато громад фактично виконують функції, які мала б забезпечувати центральна влада.
Обов’язок керівництва держави докладати максимальних зусиль для підтримки морального духу, соціальних гарантій та фінансового забезпечення наших Захисників. Проте, складається враження, що вирішення цих питань постійно відкладаються.
У ситуації, коли держава потребує максимальної концентрації ресурсів для підтримки фронту, скорочення фінансування оборонної сфери є неприпустимою помилкою, яка потребує негайного виправлення.
Парламент воюючої країни, Уряд та інші органи державної влади повинні виходити з того, що фінансування оборони, закупівлі озброєння і належне грошове забезпечення військовослужбовців є безумовними пріоритетами державної політики.
Ми з повагою ставимося до праці поліцейських, рятувальників та інших працівників сектору безпеки, постійно підтримуємо фінансово підрозділи, що знаходяться на території нашої громади для покращення технічного забезпечення, однак, вважаємо неприпустимим залишати військовослужбовців без співмірного перегляду грошового забезпечення.
Підвищення соціальних гарантій для окремих категорій працівників сектору безпеки не може відбуватися без одночасного вирішення питання гідного рівня виплат для військовослужбовців, які виконують завдання з відсічі збройної агресії російської федерації,ризикуючи своїм життям і здоров’ям.
Такий підхід підриває відчуття справедливості військовослужбовців і створює ризики для стійкості всієї системи оборони держави.
Особливо неприйнятним є те, що кошти, які могли би бути спрямовані на підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, оскільки належали до бюджетних призначень Міністерства оборони України були перерозподілені до резервного фонду державного бюджету.
У час повномасштабної війни використання таких ресурсів на непріоритетні цілі чи проекти, не пов’язані безпосередньо з обороною держави є ганебним проявом політичної безвідповідальності та додатковим чинником демотивації військовослужбовців.
Не менш гострою залишається проблема відсутності чітких термінів проходження військової служби. Тисячі військовослужбовців перебувають на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення, не маючи зрозумілих перспектив ротації чи демобілізації. Така невизначеність негативно впливає на морально-психологічний стан особового складу, створює напругу в суспільстві та підриває довіру до державних інституцій..
Дуже болісно сприймаються звернення воїнів, які від початку повномасштабного вторгнення перебувають у зоні бойових дій, про те, що вони готові захищати свою державу, але хочуть відчувати підтримку державного керівництва, визначення термінів служби, мати можливість для повноцінних ротацій та відновлення здоров’я. Але , нажаль, у комплексній системі трансформації Збройних сил запровадженої Міністерством оборони не враховано інтересів тих, хто більше чотирьох років перебуває у зоні бойових дій. Крім того, немає законодавчих актів для забезпечення фінансування підвищення грошового забезпечення та врегулювання інтересів воїнів з великим бойовим стажем.
З огляду на зазначене, ми, депутати Радехівської міської рад, вимагаємо:
• повернути 40 млрд. грн. на потреби Міністерства оборони України для закупівлі зброї та озброєнь;
• невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі ініціативи щодо встановлення чітких, справедливих та зрозумілих термінів проходження військової служби та демобілізації військовослужбовців, що перебувають на службі з початку повномасштабного вторгнення;
• забезпечити суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців (зокрема, виконання доручення Президента України щодо встановлення базового рівня забезпечення не нижче 30 тис. грн на місяць, а при виконанні бойових завдань - 250 - 400 тис. грн на місяць) та його регулярну індексацію відповідно до реального рівня інфляції;
• забезпечити мотиваційні виплати при укладанні контракту;
• розробити та реалізувати комплексну державну програму соціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.
Гідне ставлення до військових є ключовим питанням національної безпеки та умовою виживання країни.
Закликаємо Президента України, Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України невідкладно ухвалити відповідні рішення та продемонструвати, що підтримка українського воїна є не декларацією, а реальним пріоритетом державної політики.
Секретар ради Марія КЛИМОЧКО
Затверджено рішенням № 2
67 сесії Радехівської міської ради
8 скликання від 24.06..2026 року
Додаток 2
до рішення № 2
67 сесії 8 скликання
Радехівської міської ради
від 24 червня 2026 року
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Радехівської міської ради
до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України. щодо перегляду та зняття обмежень на надання земельних ділянок учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та внесення змін до земельного кодексу України
Відповідно до статті 40 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Радехівська міська рада Львівської області звертається з проханням переглянути та ініціювати зняття чинних обмежень щодо надання земельних ділянок: учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, зазначені категорії громадян мають гарантоване державою право на безоплатне отримання земельних ділянок.
Водночас у зв’язку з дією воєнного стану, згідно підпункту 5. пункту 27 розділу Х Перехідих положень Земельного кодексу України , реалізація цього права фактично призупинена на невизначений строк, що порушує принципи правової визначеності та соціальної справедливості.
В зв’язку із забороною на підставі вищевказаної норми законодавства щодо безоплатної передачі земель комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації і не маючи чітких термінів зняття такої заборони, органи місцевого самоврядування не в повному обсязі реалізовують право розпоряджатися землями, щодо надання земельних ділянок: учасникам бойових дій; особам з інвалідністю внаслідок війни; членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.
Враховуючи те, що чинним законодавством України термін оренди сільськогосподарських земель не може бути менший як 7 років і у разі зняття заборони на передачу земель у приватну власність , чинним законодавством не передбачено підстав припинення або розірвання договорів оренди землі та припинення права користування земельними ділянками набутої на підставі протоколів земельних торгів, органи місцевого самоврядування не включають в перелік земельних ділянок для продажу права оренди земельні ділянки, які зарезервовані для надання учасникам бойових дій; особам з інвалідністю внаслідок війни; членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Виходячи з вищенаведеного просимо інюціювати :
- перегляд та внесення змін до підпункту 5. пункту 27 розділу Х Перехідих положень Земельного кодексу України, щодо зняття заборони надання земельних ділянок під час дії воєнного стану, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
- прийняття проекту Закону України №10027 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права учасників бойових дій та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України при відведенні їм земельних ділянок за рахунок земель державної і комунальної власності»
- розроблення окремого, чіткого механізму надання земельних ділянок учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Ми депутати Радехівської міської ради також звертаємо увагу на те, що чинним законодавством України термін оренди сільськогосподарських земель комунальної власності не може бути менший як 7 років і у разі зняття заборони на передачу земель комунальної власності у приватну власність, чинним законодавством не передбачено підстав припинення або розірвання договорів оренди землі та припинення права користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення набутих на підставі протоколів про результати земельних торгів, органи місцевого самоврядування не включають в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу права оренди земельні ділянки, які зарезервовані для надання учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Таким чином, земельні ділянки не використовуються, а громади втрачають надходження до бюджету.
Виходячи з вищенаведеного просимо:
- Внести зміни до розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України , а саме : пункт 27 «Під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей»:
доповнити підпунктом такого змісту:
- «передача в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурентних засадах допускається на строк до одного року» .
або такого змісту:
- «у разі зняття заборони договір оренди землі укладений на строк 7 років і більше на земельну ділянку сільськогосподарського призначення комунальної власності укладений на підставі протоколу «Про результати земельних торгів» припиняється в поточному календарному році і державна реєстрація припинення права оренди проводиться на підставі додаткової угоди укладеної після збирання врожаю, посіяного орендарем на земельній ділянці.»
Сподіваємось на розуміння та підтримку ініціатив депутатського корпусу.
Секретар ради Марія КЛИМОЧКО
Затверджено рішенням № 2
67 сесії Радехівської міської ради
8 скликання від 24.06..2026 року

