ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Прус Леся Ярославівна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

10.12.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 50/4
Про створення резервного фонду бюджету Радехівської міської територіальної громади на 2025 рік

ПРОЕКТ

РАДЕХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

50 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

18 грудня 2024 року           № 4               м.Радехів

Про створення резервного фонду

бюджету Радехівської міської

територіальної громади на 2025 рік

Керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 24 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» із змінами, враховуючи висновок постійної комісії з питань з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження, інвестицій та транспорту, Радехівська міська рада:

В И Р І Ш И Л А :

  1. Створити резервний фонд бюджету Радехівської міської територіальної громади на 2025 рік у розмірі 2 212 800 (два мільйони двісті дванадцять тисяч вісімсот) гривень.

2. Затвердити Порядок використання коштів резервного фонду бюджету Радехівської міської територіальної громади на 2025 рік (далі – Порядок), що додається.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження, інвестицій та транспорту (П.Ткачук).

Міський голова Степан КОХАНЧУК

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Радехівської міської

ради від 18.12. 2024 № 7

ПОРЯДОК
використання коштів резервного фонду бюджету Радехівської міської територіальної громади на 2025 рік

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає напрями використання коштів резервного фонду місцевого бюджету і встановлює процедури, пов'язані з виділенням коштів резервного фонду місцевого бюджету та звітуванням про його використання.

2. Резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету.

3. Резервний фонд бюджету не може перевищувати 1 відсотка обсягу видатків загального фонду місцевого бюджету.

3-1. Положення пункту 3 Порядку не застосовується в умовах воєнного стану та у разі здійснення згідно із законом заходів з часткової мобілізації.

4. Резервний фонд бюджету встановлюється рішенням про місцевий бюджет загальною сумою без визначення головного розпорядника бюджетних коштів.

5. Розподіл бюджетного призначення резервного фонду місцевого бюджету провадиться за рішенням виконавчого комітету Радехівської міської ради.

Напрями та умови використання коштів з резервного фонду бюджету

6. Кошти резервного фонду бюджету можуть використовуватися на здійснення:

а) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру;

а-1) заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, на основі даних моніторингу, експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру або пом'якшення її можливих наслідків;

а-3) заходів щодо запобігання загрози нападу та будь-яких військових дій на території України;

б) інших непередбачених заходів, які відповідно до законів можуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету, але не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету, тобто на момент затвердження бюджету не було визначених актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Радехівської міської ради, місцевої держадміністрації, виконавчого комітету Радехівської міської ради підстав для проведення таких заходів.

7. До непередбачених заходів, визначених у підпункті "б" пункту 6 цього Порядку, не можуть бути віднесені:

обслуговування та погашення боргу місцевого самоврядування;

додаткові заходи, що забезпечують виконання бюджетної програми (функції), призначення на яку затверджено у бюджеті, крім заходів з питань зміцнення обороноздатності держави та соціального і правового захисту осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, та членів їх сімей;

капітальний ремонт або реконструкція, крім випадків, пов’язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій та проведенням заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру, зокрема пов’язаних з відновленням зруйнованих (пошкоджених) об’єктів під час проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, а також реконструкцією об’єктів житлового та комунального призначення з високим ступенем готовності для забезпечення житлом військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, а також заходах, пов’язаних із забезпеченням правопорядку на державному кордоні, відбиттям збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненням таких об’єктів у разі захоплення або спроби насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, та сімей загиблих з їх числа;

придбання житла, крім випадків відселення мешканців з аварійних будинків, пошкоджених під час надзвичайної ситуації;

надання гуманітарної чи іншої допомоги, крім випадків, коли рішення про надання такої допомоги прийнято Радехівською міською радою.

8. За рахунок коштів резервного фонду бюджету можуть відшкодовуватися витрати на здійснення заходів на суму фактичної кредиторської заборгованості станом на 1 січня поточного бюджетного періоду, щодо фінансування яких прийнято рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету в минулому бюджетному періоді, але платежі з бюджету не були проведені або були проведені частково, про що приймається відповідне рішення.

9. Рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету приймається тільки в межах призначення на цю мету у відповідному бюджеті і втрачає чинність після закінчення відповідного бюджетного періоду.

11. Кошти з резервного фонду бюджету виділяються на безповоротній основі або на умовах повернення, про що зазначається у рішенні про виділення коштів з резервного фонду бюджету.

Кошти із резервного фонду бюджету суб'єктам господарської діяльності недержавної форми власності або суб'єктам господарської діяльності, у статутному фонді яких корпоративні права держави становлять менше ніж 51 відсоток, виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення.

Умови повернення до відповідного бюджету коштів, виділених з резервного фонду бюджету, зокрема строки та поетапний графік, визначаються у договорі, укладеному між головним розпорядником бюджетних коштів та розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня або їх одержувачем.

Головний розпорядник бюджетних коштів та розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня або їх одержувач в установленому законом порядку несуть відповідальність за несвоєчасне повернення/неповернення коштів відповідно до умов договору.

Подання та розгляд звернень про виділення коштів з резервного фонду бюджету

12. Звернення про виділення коштів з резервного фонду бюджету подаються підприємствами, установами, організаціями (далі - заявники) до Радехівської міської ради.

13. У зверненні зазначається:

напрям використання коштів резервного фонду бюджету;

головний розпорядник бюджетних коштів, якому пропонується виділити кошти з резервного фонду бюджету (у разі необхідності);

обсяг асигнувань, який пропонується надати з резервного фонду бюджету, в тому числі на умовах повернення;

підстави для здійснення заходів за рахунок бюджету;

інформація про можливість (неможливість) фінансування зазначених заходів за рахунок інших джерел та наслідки у разі, коли кошти з резервного фонду не будуть виділені.

15. До звернення обов'язково додаються:

розрахунки обсягу коштів з резервного фонду бюджету;

перелік невідкладних (першочергових) робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру, та інших заходів;

документи, що підтверджують отримані суми страхового відшкодування (у разі відсутності договору страхування - пояснення заявника про причини непроведення страхування);

інша інформація, що підтверджує необхідність виділення коштів з резервного фонду бюджету на здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з урахуванням факторів їх поширення, розміру завданих збитків та людських втрат і кваліфікаційних ознак надзвичайних ситуацій, проведення заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру, а також інших заходів.

У разі необхідності виділення коштів з резервного фонду бюджету за напрямами, передбаченими у підпункті "а" пункту 6 цього Порядку, до звернення також обов'язково додаються:

акти обстеження та дефектні акти, що підтверджують розміри завданих збитків, затверджені в установленому порядку;

узагальнені кошторисні розрахунки на проведення аварійно-відбудовних та інших невідкладних робіт.

15-1. Заявники несуть відповідальність за правильність та достовірність поданих матеріалів, розрахунків, обґрунтувань в установленому законом порядку.

17. У разі необхідності виділення коштів з резервного фонду бюджету на цілі, передбачені у пункті 8 цього Порядку, до звернення додаються документи, що підтверджують здійснення зазначених заходів та наявність фактичної кредиторської заборгованості.

17-1.У разі необхідності виділення коштів з резервного фонду бюджету на цілі, передбачені у пункті 8-1 цього Порядку, до звернення додаються документи, передбачені пунктом 15 цього Порядку, та документи, що підтверджують здійснення заходів у минулому бюджетному періоді.

18. Міський голова , або особа, яка виконує його обов’язки не пізніше ніж у триденний термін з дня отримання звернення дає доручення Відділу військового обліку та цивільного захисту та Фінансовому відділу Радехівської міської ради для розгляду звернення та підготовки пропозицій для прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету. До виконання доручення в разі необхідності можуть залучатися інші заінтересовані органи виконавчої влади.

У разі потреби міський голова, або особа, яка виконує його обов’язки дає доручення щодо підготовки експертних висновків стосовно звернення:

ДСНС, місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Радехівській міській раді - щодо визначення рівня надзвичайної ситуації згідно з Порядком класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями;

Відділу військового обліку та цивільного захисту Радехівської міської ради - щодо технічних рішень та вартісних показників, що підтверджують необхідність проведення робіт, які планується виконувати за рахунок коштів резервного фонду бюджету;

Відділу земельних ресурсів міської ради - щодо оцінки збитків, завданих сільськогосподарським товаровиробникам, та необхідних для їх відшкодування коштів.

У разі коли термін виконання доручення не вказано, органи, визначені в абзацах третьому-п'ятому цього пункту, у десятиденний термін після отримання доручення надсилають зазначені експертні висновки уповноваженим місцевим органам.

19. Фінансовий відділ Радехівської міської ради розглядає звернення та додані до нього матеріали, готує пропозиції щодо підстав виділення коштів з резервного фонду бюджету, можливості здійснення відповідних заходів за рахунок інших джерел, можливого обсягу виділення асигнувань з резервного фонду бюджету та надсилає їх у тижневий термін виконавчому комітету Радехівської міської ради.

20. Відділ військового обліку та цивільного захисту згідно з дорученням міського голови за результатами розгляду звернення та з урахуванням експертних висновків, отриманих від органів, визначених у пункті 18 цього Порядку, та пропозицій фінансового відділу робить узагальнений висновок щодо підстав виділення коштів з резервного фонду бюджету, правильності поданих розрахунків та можливого обсягу виділення асигнувань з резервного фонду бюджету.

21. У разі недотримання заявником вимог, установлених пунктами 6-9 та 11 цього Порядку, або невідповідності матеріалів звернення вимогам, зазначеним у пунктах 13 і 15 цього Порядку, відповідальний виконавець, визначений в дорученні щодо розгляду звернення та підготовки пропозиції для прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету, повертає подані матеріали заявникові для доопрацювання, зазначивши причини їх повернення, та доповідає про це виконавчому органу відповідної ради).

У разі коли загальний обсяг коштів, виділених з резервного фонду бюджету відповідно до прийнятих рішень, досягне обсягу призначення, затвердженого в бюджеті для резервного фонду, Відділ військового обліку та цивільного захисту невідкладно повідомляє про це виконавчому комітету міської ради та фінансовому відділу.

Підготовка та прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету

22. Відділ військового обліку та цивільного захисту Радехівської міської ради є відповідальним за підготовку та подання проектів рішень про виділення коштів з резервного фонду бюджету.

У разі визнання доцільності та можливості виділення коштів з резервного фонду бюджету Відділ військового обліку та цивільного захисту готує відповідний проект рішення, в якому повинно бути визначено:

головного розпорядника бюджетних коштів, якому виділяються кошти з резервного фонду бюджету;

напрям використання коштів з резервного фонду бюджету;

обсяг коштів, який пропонується надати з резервного фонду бюджету;

умови повернення коштів, виділених з резервного фонду бюджету.

23. Відділ військового обліку та цивільного захисту погоджує проект рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету з фінансовим відділом і подає його в установленому порядку на розгляд виконавчому комітету Радехівської міської ради .

У виняткових випадках (загроза життю людей, об’єктам економіки та територіям, необхідність надання допомоги постраждалому населенню) проект рішення про виділення коштів з резервного фонду місцевого бюджету Відділ військового обліку та цивільного захисту готується і подається на розгляд виконавчому комітету та приймається ним без дотримання вимог пунктів 15 і 15-1 цього Порядку на підставі орієнтовної потреби у коштах, заявленої головними розпорядниками бюджетних коштів, яким передбачається виділення коштів з резервного фонду місцевого бюджету. Головні розпорядники несуть відповідальність за правильність та достовірність поданої орієнтовної потреби у коштах в установленому законом порядку.

У випадках, зазначених в абзаці другому цього пункту, у відповідному рішенні виконавчого комітету передбачається, що:

розпорядники (одержувачі) коштів резервного фонду місцевого бюджету можуть передбачати у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг попередню оплату для здійснення невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у розмірі до 50 відсотків їх вартості на строк не більше трьох місяців;

Казначейство, його територіальний орган може здійснювати перерахування коштів з резервного фонду місцевого бюджету без переліку невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Головні розпорядники бюджетних коштів, яким передбачається виділення коштів з резервного фонду місцевого бюджету, зобов’язані протягом 14 днів з дати перерахування коштів затвердити орієнтовний перелік невідкладних (першочергових) заходів та подати його до Казначейства, його територіального органу

24. Виконавчий комітет Радехівської міської ради приймає рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету виключно за наявності висновків Відділу військового обліку та цивільного захисту та Фінансового відділу.

25. У разі потреби Виконавчий комітет Радехівської міської ради може скоротити термін розгляду звернення, підготовки та прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету.

Виділення коштів з резервного фонду бюджету, ведення обліку та звітності

26. Після прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету:

а) головний розпорядник бюджетних коштів у тижневий термін повідомляє Фінансовому відділу Радехівської міської ради коди економічної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету (коди тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та відповідні обсяги коштів згідно із зазначеним рішенням;

б) Фінансовий відділ Радехівської міської ради під час визначення бюджетної програми з резервного фонду бюджету закріплює за нею код програмної та функціональної класифікації видатків і кредитування бюджету відповідно до напряму використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого зазначеним рішенням, і вносить в установленому порядку зміни до розпису бюджету.

27. Головний розпорядник бюджетних коштів після отримання довідки про внесення змін до розпису бюджету вносить зміни до кошторисів та планів асигнувань у порядку, встановленому для затвердження цих документів.

28. Казначейство, його територіальний орган після внесення змін до розпису бюджету здійснює його виконання в установленому порядку, при цьому видатки з резервного фонду бюджету провадяться лише за умови надання головним розпорядником бюджетних коштів, якому виділено кошти з резервного фонду бюджету, відповідним органам Казначейства переліку невідкладних (першочергових) робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру, або інших заходів, погодженого з Відділом військового обліку та цивільного захисту та Фінансовим відділом, та копії договору про повернення до відповідного бюджету коштів, виділених з резервного фонду бюджету на умовах повернення, укладеного між головним розпорядником бюджетних коштів та розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня або їх одержувачем.

29. Відділ військового обліку та цивільного захисту веде реєстр та проводить моніторинг прийнятих рішень про виділення коштів з резервного фонду бюджету і щомісяця інформує виконавчий комітет міської ради про витрачання коштів резервного фонду відповідного бюджету.

Казначейство (його територіальні органи) щокварталу не пізніше 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, надає інформацію Відділу військового обліку та цивільного захисту щодо залишків коштів резервного фонду бюджету на рахунках головних розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів та бюджетних програм з резервного фонду бюджету, а головні розпорядники бюджетних коштів - пояснення про причини невикористання коштів резервного фонду бюджету.

За результатами аналізу фактичних залишків невикористаних коштів резервного фонду бюджету на рахунках головних розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) Відділ військового обліку та цивільного захисту у разі необхідності готує та подає в установленому порядку на розгляд виконавчого комітету міської ради проект рішення щодо зменшення головному розпоряднику бюджетних коштів відповідних видатків з резервного фонду бюджету.

30. Головні розпорядники бюджетних коштів, які використали кошти з резервного фонду бюджету, подають Відділу військового обліку та цивільного захисту, Фінансовому відділу звіт щодо використання коштів у відповідності з переліком робіт або інших заходів, погодженим відповідно до пункту 28 цього Порядку, а у разі виділення коштів резервного фонду бюджету на умовах повернення - також інформацію про їх повернення до відповідного бюджету.

31. Казначейство (його територіальний орган) готує інформацію (звіт) про використання коштів з резервного фонду бюджету і подає фінансовому відділу Радехівської міської ради не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним.

31-1. Додатково кошти з резервного фонду бюджету для продовження робіт (заходів) можуть виділятися лише за умови використання головним розпорядником раніше виділених коштів з резервного фонду бюджету та подання Відділу військового обліку та цивільного захисту та Фінансовому відділу звіту про їх цільове використання, крім випадків додаткового виділення коштів з резервного фонду бюджету для продовження робіт (заходів), пов’язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного, природного, cоціального характеру державного та регіонального рівнів та їх наслідків.

32. Контроль за використанням коштів, виділених з резервного фонду бюджету, здійснюється в установленому законодавством порядку.

Казначейство (його територіальний орган) щомісяця надає інформацію про повернення коштів, виділених з резервного фонду бюджету на умовах повернення, фінансовому відділу Радехівської міської ради.

Секретар міської ради                Марія КЛИМОЧКО